Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím

Založení či rekonstrukce zahrady s pomocí odborníka nebo svépomocí?

Chystáte se na založení nové zahrady nebo uvažujete o proměně vaší současné zahrady? V obou případech je ideální čas na změnu právě teď. Pokud si nejste jistí jak na to, poraďte se s odborníkem. Že je projekt zahrady zbytečnou zátěží rodinného rozpočtu? Naopak. Pomůže vám náklady ušetřit. 

 

Ponecháte založení či rekonstrukci zahrady na odborníkovi nebo se do ni vrhnete svépomocí?

Zahradní architekt vám pomůže najít ideální řešení šité na míru vašim představám. Zda je potřeba založit zahradu zbrusu novou nebo se soustředit na citlivou rekonstrukci zahrady. Zahradní architekt by vám měl naslouchat a korigovat vaše přání správným směrem. 

 

Dvakrát měř a jednou řež

Zahrada bez projektu bývá často chaotická, působí nejednotně a pozdější změny s sebou vždy nesou další náklady. Zahrada by proto měla být zakládána s rozmyslem. Plánování a následné projektování zahrad je důležitým krokem, který není radno podceňovat. Vždyť zahrada je nedílnou součástí vašeho domu. Právě tam si vaše děti hrají a vy odpočíváte a bavíte se s rodinou a přáteli. Zahrada by tak měla být útulná a bezpečná. Architektonický návrh zahrady vám pomůže ujasnit si, jak by měla vaše vysněná zahrada vypadat. A mnohdy také šetří vaši peněženku.

Zahradní architekt navrhne prostorové řešení zohledňující plánovaný provoz v zahradě a pomůže vám z pestré škály rostlin vybrat ty nejvhodnější právě pro vaši zahradu. Použití rostlin přizpůsobených podmínkám konkrétního stanoviště je klíčem k úspěšné realizaci a výrazně snižuje náklady na pozdější údržbu zahrady. Podobně jako v přírodě nenajdete blatouchy na poušti a kaktusy u potoka, tak i v zahradě je výhodné respektovat přírodní podmínky.

 

Co se líbí jednomu, nemusí nadchnout druhého

Nelze tvořit pouze podle šablony ani nejnovějších trendů. Každý z nás je jedinečný a stejně tak se liší naše představy o ideální zahradě. Nebojte se využít odborných znalostí zahradního architekta a vytvořte spolu neopakovatelnou zahradu vycházející z charakteru konkrétního místa, harmonicky doplňující váš dům, která naplní vaše představy o soukromém ráji.

 

Kolik stojí plánování zahrady?


Podívejte se, kolik stojí vytvoření projektu nové zahrady nebo její rekonstrukce. Udělejte si obrázek a rozhodněte se, zda se do založení nové zahrady vrhnete sami nebo si necháte pomoct.